MIXA60WH1200TEH
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
IGBT MODULE 1200V 85A 290W E3
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
MIXA60WH1200TEH PDF
Type Description
Series:*
Package:Box
Part Status:Active
IGBT Type:-
Configuration:Three Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):85 A
Power - Max:290 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.1V @ 15V, 55A