FF200R12KT3EHOSA1
Description
FF200R12 - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FF200R12KT3EHOSA1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
IGBT Type:-
Configuration:2 Independent
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
Current - Collector (Ic) (Max):-
Power - Max:1.05 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 200A
Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:14 nF @ 25 V
Input:Standard
NTC Thermistor:No
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C