FZ800R33KF2CS1NDSA1
Description
INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTO
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FZ800R33KF2CS1NDSA1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
IGBT Type:-
Configuration:Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):3.3 V
Current - Collector (Ic) (Max):1 A
Power - Max:9.6 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:4.25V @ 15V, 800A
Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:100 nF @ 25 V
Input:Standard
NTC Thermistor:No
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C