
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-60V |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 23.5 CFM (0.658m³/min) |
| Static Pressure: | 0.210 in H2O (52.3 Pa) |
| Bearing Type: | omniCOOL™ Magnetic Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 27.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.4 W |
| RPM: | 4500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.099 lb (44.91 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of CFM-6025V-245-270-11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE
48VDC 60X60X25MM IP68
FAN AXIAL 30X15MM BALL 5VDC WIRE
COOLX POWER SUPPLY
XTAL OSC XO 161.132813MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 153.6000MHZ HCSL
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE