
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 60WF |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 15.00mm |
| Air Flow: | 18.3 CFM (0.512m³/min) |
| Static Pressure: | 0.380 in H2O (94.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 44.0dB(A) |
| Power (Watts): | 2.88 W |
| RPM: | 6800 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | Oil Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.137 lb (62.14 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 9WF0624H702 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
FAN 12VDC 40X28MM 3WIRES
FAN 60X15MM 24VDC OIL PROOF
CONN SOCKET 100POS 0.05 GOLD PCB
TUBING POLYMICRO 200NM
DIGITAL OUTPUT OL PCB MT 150A