
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 08025SA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | - |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | - |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | - |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.176 lb (79.83 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 80 |
Current price of 08025SA-24P-EA-00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC
FAN 60X25MM 24VDC
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
COOLX POWER SUPPLY
FAN 24VDC 80X25MM 2WR
THERM PAD 24.2MMX24.2MM YELLOW