
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 75.0 CFM (2.10m³/min) |
| Static Pressure: | 0.350 in H2O (87.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 47.0dB(A) |
| Power (Watts): | 5.28 W |
| RPM: | 4500 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP56 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CUR, TUV, UL |
| Weight: | 0.249 lb (112.94 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of GE92252B1-000U-AC9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN 12VDC 70X15MM 4WIRES
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
XTAL OSC XO 144.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVPECL
FAN 92X25MM 24VDC IP56 75CFM
SENSOR DIGITAL -50C-150C 2WSON