
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FAD1-04010 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 3.3 CFM (0.092m³/min) |
| Static Pressure: | 0.044 in H2O (11.0 Pa) |
| Bearing Type: | Hydrodynamic |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 14.0dB(A) |
| Power (Watts): | 480 mW |
| RPM: | 3300 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.037 lb (16.78 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of FAD1-04010DHAW11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
FAN 12VDC 80X38MM 3WIRES
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE
CRYSTAL 12.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
FAN AXIAL 40X10MM 24VDC WIRE
DC DC CONVERTER 12V -12V 1W