
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-60V |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 15.00mm |
| Air Flow: | 12.7 CFM (0.356m³/min) |
| Static Pressure: | 0.040 in H2O (10.0 Pa) |
| Bearing Type: | omniCOOL™ Magnetic Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 14.5dB(A) |
| Power (Watts): | 350 mW |
| RPM: | 2200 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.078 lb (35.38 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of CFM-6015V-122-145-11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
396 SERIES (.125" (3.18MM) CONTA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W