
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4715VL |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 243.2 CFM (6.81m³/min) |
| Static Pressure: | 1.457 in H2O (362.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 66.0dB(A) |
| Power (Watts): | 35.5 W |
| RPM: | 6400 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, UL, VDE |
| Weight: | 0.816 lb (370.13 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 4715VL-05W-B89-E00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC WIRE
FAN BLOWER 180X40MM 12VDC WIRE
BLOWER FLATPAK 180X40MM 12VDC
XTAL OSC XO 122.8800MHZ HCSL
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
DC AXIAL FAN, 120 MM SQUARE, 38
SAFETY EDGE