G6015E24B-RGR-CC-GB
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X15.3MM 24VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G6015E24B-RGR-CC-GB PDF
Type Description
Series:G6015-G
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:15.30mm
Air Flow:21.0 CFM (0.588m³/min)
Static Pressure:0.240 in H2O (59.8 Pa)