
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 06020VA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 24.7 CFM (0.692m³/min) |
| Static Pressure: | 0.400 in H2O (99.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 42.0dB |
| Power (Watts): | 3.6 W |
| RPM: | 6900 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.176 lb (79.83 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of 06020VA-24Q-CAS-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
FAN 60X20MM 24VDC IP69K
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 52V 100W