
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KDE |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.50mm |
| Air Flow: | 30.0 CFM (0.840m³/min) |
| Static Pressure: | 0.140 in H2O (34.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 28.5dB(A) |
| Power (Watts): | 1.5 W |
| RPM: | 2500 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.22 lb (99.79 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of KDE2408PTB3-6 A (318) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC
FAN AXIAL 92X25.5MM 12VDC WIRE
COOLX POWER SUPPLY
XTAL OSC XO 133.333333MHZ HCSL
XTAL OSC XO 61.4400MHZ HCSL
FAN AXIAL 80X25.5MM 24VDC WIRE