
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AER |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Included) |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.362" (34.60mm) |
| Width: | 1.362" (34.60mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.890" (22.61mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 2.42°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | 9.30°C/W |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of AER35-35-23CB/A01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766
HEATSINK FORGED BLK ANO TOP MNT
807 HIGH TEMP' SERIES (.156" (3.
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
BOARD TO BOARD