
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AT900 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Usage: | Thermally Conductive |
| Type: | Conductive Tape, Sheet |
| Shape: | Rectangular |
| Outline: | 160.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.0060" (0.152mm) |
| Material: | Polyimide |
| Adhesive: | - |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Color: | Brown |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 1.2W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AT900P-160-150-0.14 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 320MMX320MM BLUE
THERM PAD 85X246X0.35MM GRAY
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
XTAL OSC XO 44.2368MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
THERMAL TAPE 160X150MM, THICKNES
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD