
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Sil-Pad® K-10 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Usage: | DO-4 |
| Type: | Pad, Sheet |
| Shape: | Round |
| Outline: | 15.87mm x 5.08mm |
| Thickness: | 0.0060" (0.152mm) |
| Material: | Silicone Rubber |
| Adhesive: | - |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Color: | Beige |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 1.3W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3900 |
Current price of SPK10-0.006-00-22 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 25MMX25MM WHITE
THERM PAD 83MMX46.2MM GRAY
THERM PAD 31.75MMX31.75MM BLACK
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
THERM PAD 15.87MMX5.08MM BEIGE
LED XLAMP WHITE 80CRI 2SMD
DC DC CONVERTER 36V 100W