GCS-020-1.0
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD, 2W/M K, SHORE 00 30
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GCS-020-1.0 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Interface Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K