A17633-15
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
DataSheet
A17633-15 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD300
Package:Box
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:228.60mm x 228.60mm
Thickness:0.150" (3.81mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.7W/m-K