TG-A486G-640-320-5.0-0
Description
THERM PAD 640MMX320MM GRAY
DataSheet
TG-A486G-640-320-5.0-0 PDF
Type Description
Series:H48-6G
Package:Box
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:640.00mm x 320.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.0W/m-K