LFB127079-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 25 OHM SOLID 7.92MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
LFB127079-000 PDF
Type Description
Series:LF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:25Ohm @ 5MHz
Material:LF
Inner Dimension:0.312" Dia (7.92mm)
Outer Dimension:0.500" Dia (12.70mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.276" (7.00mm)