28B1250-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 186 OHM SOLID
DataSheet
28B1250-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Design:Solid
Impedance @ Frequency:186Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.750" Dia (19.05mm)
Outer Dimension:1.250" Dia (31.75mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.875" (22.22mm)