LCF080602B750TG
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
CMC 2LN 110MA 75 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
LCF080602B750TG PDF
Type Description
Series:LCF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:75 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):110mA
DC Resistance (DCR) (Max):5Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max):0.022" (0.55mm)