B82720A2601N040
Description
CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
DataSheet
B82720A2601N040 PDF
Type Description
Series:B82720
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.4 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.559" L x 0.559" W (14.20mm x 14.20mm)
Height (Max):0.380" (9.65mm)