CMF23H-103231-B
Manufacturer
Triad Magnetics
VIGOR # :
Description
CMC 10MH 2.3A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CMF23H-103231-B PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.3A
DC Resistance (DCR) (Max):210mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max):0.551" (14.00mm)