HHBC20-1R7A0054V
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
NMC 49.2UH 12A 0.0115OHM TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
HHBC20-1R7A0054V PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:54 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):12A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C