C201368A-152NHF
Description
CMC 1.5MH 9.5A 2LN TH
DataSheet
C201368A-152NHF PDF
Type Description
Series:C201368A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):9.5A
DC Resistance (DCR) (Max):12mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.201" L x 0.787" W (30.50mm x 20.00mm)
Height (Max):1.378" (35.00mm)