RB6122-36-0M5
Description
CMC 450UH 36A 2LN TH
DataSheet
RB6122-36-0M5 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:450 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):36A
DC Resistance (DCR) (Max):1.5mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.402" L x 2.276" W (61.00mm x 57.80mm)
Height (Max):1.496" (38.00mm)