SS28H-R25080-CH
Description
CMC 8MH 2.5A 2LN TH
DataSheet
SS28H-R25080-CH PDF
Type Description
Series:SS
Package:Bulk
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:8 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):160mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.181" L x 1.181" W (30.00mm x 30.00mm)
Height (Max):0.965" (24.50mm)