B82722A2501N022
Description
CMC 47MH 500MA 2LN TH
DataSheet
B82722A2501N022 PDF
Type Description
Series:B82722
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:47 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.894" L x 0.878" W (22.70mm x 22.30mm)
Height (Max):0.524" (13.30mm)