B82732W2901B030
Description
CMC 27MH 900MA 2LN TH
DataSheet
B82732W2901B030 PDF
Type Description
Series:B82732
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:27 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):900mA
DC Resistance (DCR) (Max):750mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.945" L x 0.906" W (24.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.681" (17.30mm)