PHBC8S-0R6A0067V
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
NMC 65.7UH 2A 0.0678OHM TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PHBC8S-0R6A0067V PDF
Type Description
Series:PHBC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:67 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.669" Dia (17.00mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)