SC-18-E15J
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 1.5MH,18A, 0.008OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-18-E15J PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):18A
DC Resistance (DCR) (Max):8mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.732" L x 1.181" W (44.00mm x 30.00mm)
Height (Max):1.732" (44.00mm)