RN212-0.4-02-39M
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 39MH 400MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RN212-0.4-02-39M PDF
Type Description
Series:RN
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:39 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max):0.799" (20.30mm)