RN122-1.5-02-10M
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 10MH 1.5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RN122-1.5-02-10M PDF
Type Description
Series:RN
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max):0.531" (13.50mm)