HHBC8S-0R6A0043V
Description
NMC 41.1UH 2A 0.0541OHM TH
DataSheet
HHBC8S-0R6A0043V PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:43 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.669" Dia (17.00mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)