SSRH24NVS-20215
Description
CMC 21.5MH 2A 0.177OHMWIDE IMPED
DataSheet
SSRH24NVS-20215 PDF
Type Description
Series:SSR
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:21.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):1.220" (31.00mm)