RT8532-20-2M5
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 2.5MH 20A 3LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RT8532-20-2M5 PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.5 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):20A
DC Resistance (DCR) (Max):7mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.205" L x 1.457" W (56.00mm x 37.00mm)
Height (Max):2.362" (60.00mm)