DLW44SN401SK2L
Description
CMC 2.1A 2LN 400 OHM SMD
DataSheet
DLW44SN401SK2L PDF
Type Description
Series:DLW44
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:400 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.1A
DC Resistance (DCR) (Max):42mOhm
Voltage Rating - DC:60V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height (Max):0.059" (1.50mm)