ACT1210D-101-2P-TL00
Description
COMMON MODE FILTERS FOR AUTOMOTI
DataSheet
ACT1210D-101-2P-TL00 PDF
Type Description
Series:ACT1210
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:5.1 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:100 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):0.098" (2.50mm)