C301313A-102NHF
Description
CMC 1MH 8.2A 2LN TH
DataSheet
C301313A-102NHF PDF
Type Description
Series:C301313A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8.2A
DC Resistance (DCR) (Max):14mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.102" L x 1.012" W (28.00mm x 25.70mm)
Height (Max):0.748" (19.00mm)