SCR22-060-1R0A075JH
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 7.5MH 6.0A 0.042OHM TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SCR22-060-1R0A075JH PDF
Type Description
Series:SCR
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:7.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):42mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.142" L x 0.906" W (29.00mm x 23.00mm)
Height (Max):1.142" (29.00mm)