CMCC1206601MT
Description
CMC 1206 600R 20%
DataSheet
CMCC1206601MT PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):260mA
DC Resistance (DCR) (Max):800mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.083" (2.10mm)