SSHB10H-R07284
Description
CMC 28.4MH 700MA 2LN TH
DataSheet
SSHB10H-R07284 PDF
Type Description
Series:SSHB10H
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:28.4 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):900mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
Height (Max):0.610" (15.50mm)