
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | - |
| Inductance @ Frequency: | - |
| Frequency Coupled to Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | 2A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 113mOhm (Typ) |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 115°C |
| Ratings: | - |
| Approval Agency: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm) |
| Height (Max): | 0.827" (21.00mm) |
| Package / Case: | Vertical, 4 PC Pin |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELF-25C020A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CMC 3A 2LN 150 OHM SMD
COMMON MODE CHOKE 5A 2LN TH
COMMON MODE CHOKE 500MA 2LN TH
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1210
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
COMMON MODE CHOKE 2A 2LN TH
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP