W2F15C2228AT1F
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 0805
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
W2F15C2228AT1F PDF
Type Description
Series:W2F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:-20%, +50%
Voltage - Rated:50V
Current:300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height (Max):0.045" (1.14mm)