SFBMC5000680MC0
Description
CAP FEEDTHRU 68PF 20% 500V AXIAL
DataSheet
SFBMC5000680MC0 PDF
Type Description
Series:SFBM
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:2dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.472" L (6.35mm x 12.00mm)