SFLMC0500473MX0
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFLMC0500473MX0 PDF
Type Description
Series:SFLM
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.502" L (6.00mm x 12.75mm)