SFCMC5000100ZC1
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFCMC5000100ZC1 PDF
Type Description
Series:SFCM
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm)