SFSUC3000104MX0
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 300V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFSUC3000104MX0 PDF
Type Description
Series:SFSUC
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:300V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.118" L (6.50mm x 3.00mm)