SFJNL2K00681MC1
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 680PF 2KV AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFJNL2K00681MC1 PDF
Type Description
Series:SFJN
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Current:15 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:22dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)